O nás

Ako bola značka YCF založená?

Príbeh spoločnosti YCF začal v časoch, keď sa špičkový motokrosový pretekár na pitbike motorkách, Yannick Coquard, rozhodol vylepšiť kvalitu a spoľahlivosť svojej motorky. Postupne svoj dirtbike upravoval, až sa napokon rozhodol postaviť si svoj vlastný stroj. Vďaka skúsenostiam z vlastných vylepšovaní svojho pitbiku vedel, čo je potrebné na zostrojenie motorky vysokej kvality, o ktorú by mali zákazníci na trhu záujem.

V roku 2004 spojil Yannick svoje sily so špičkovým francúzskym mechanikom motocyklov, Dimitrim Berom. Ten momentálne v Číne dohliada na kompletný proces vývoja a výroby pitbike a dirtbike motoriek YCF.Ako sa YCF vyvíjalo?

V roku 2005 spoločnosť zostrojila svoje prvé pitbike a dirtbike motocykle. Odvtedy sa výroba značne rozrástla a vďaka intenzívnemu vývoju dosahuje súčasnú vysokú kvalitu vyrábaných motoriek.

Kľúčom k úspechu je vlastné výskumné a vývojové oddelenie spoločnosti a vlastná továreň, ktorá bola v roku 2009 založená v Číne.

Vďaka tomu je spoločnosť YCF schopná kontrolovať všetky výrobné procesy. Výroba a vývoj neboli za posledných 10 rokov prerušené, aby sa mohla neustále zvyšovať kvalita, spoľahlivosť a výkonnosť výrobkov.

Čoho YCF predáva najviac?

Zahájenie výroby motorky YCF 50 v roku 2012 malo veľký úspech. Táto pitbike motorka je určená pre deti vo veku 3-7 rokov a má možnosť stabilizácie pomocou prídavných koliesok. Motorka bola navrhnutá tak, aby malým jazdcom zaručila jednoduché ovládanie a maximálnu bezpečnosť.

Vďaka úspechu detskej motorky YCF 50, a z ekologických dôvodov, sa spoločnosť YCF rozhodla, že vyrobí jej elektrickú verziu. Tá bola na trh uvedená v roku 2016 a išlo o prvú YCF elektrickú motorku pre deti. Dnes spoločnosť vyrába okrem modelu YCF 50E aj jej výkonnejšiu verziu, W88E.

V roku 2017 spoločnosť rozšírila produkciu o väčšie modely. Séria motoriek BIGY je tou najlepšou voľbou pre dorast alebo dospelých, ktorí sa chcú priblížiť jazde na veľkej dirtbike motorke. Kolesá s veľkosťou 14″ a 17″ zabezpečujú jazdcovi väčšiu stabilitu.

Aké je medzinárodné postavenie YCF?

Spoločnosť YCF sa stala vo svete veľmi známou, každým rokom sa rozvíja, a v roku 2019 predala už viac ako 8000 motocyklov v 18 krajinách sveta.

Sleduj nás